

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1225
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44323
Ext.Price$0.44323
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44323 | $0.44323 |
| 10 | $0.35933 | $3.59330 |
| 25 | $0.33182 | $8.29550 |
| 50 | $0.30641 | $15.32050 |
| 100 | $0.28295 | $28.29500 |
| 300 | $0.25926 | $77.77800 |
| 500 | $0.23755 | $118.77500 |
| 1000 | $0.22543 | $225.43000 |
